Przejdź do głównej zawartości

Kiedy pomyśleć o domowym uzdatnianiu wody?



Bez względu na to, czy do naszych kranów trafia woda pochodząca z miejskich wodociągów, czy też woda studzienna oczyszczana w lokalnej instalacji, bardzo często okazuje się, że jej dodatkowe uzdatnianie jest nie luksusem, na który możemy sobie pozwolić, ale wymogiem, który powinien być przez nas spełniony, jeśli mamy na uwadze własne bezpieczeństwo.
Domowe uzdatnianie wody polega przede wszystkim na usuwaniu z niej cząstek stałych takich, jak piasek, rdza, muł oraz inne osady. Warto zatroszczyć się o nie przy tym nawet wówczas, gdy cząstki stałe obecne w wodzie nie przekraczają dopuszczalnych norm. Uzdatnianie jest też niezbędne i wówczas, gdy w wodzie pojawia się chlor, choć bowiem jest on niezbędny do dezynfekcji wody, ma negatywny wpływ nie tylko na jej smak, ale również na zapach. Usuwać należy również jony wapnia i magnezu to bowiem właśnie one przyczyniają się do powstawania kamienia kotłowego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Opis produktów filtrujących

Zagadnienie uzdatniania wody jest dość skomplikowane. Generalnie opis procesu filtracyjnego powinno się zacząć od nakreślenia wzorów chemicznych i towarzyszącym im przemian. Mimo wszystko chcę to pominąć. Chciałbym opisać dość prostym językiem jak działają filtry do wody . Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty uzdatniające.

Sucha skóra po kąpieli

Wielu moich znajomych twierdzi, że woda w ich domach nie jest odpowiedniej jakości. Ja nigdy wcześniej nie zwracałem na wodę w domu wystarczająco dużej uwagi. Było dla mnie jasne, że moja woda była twarda. Baterie obrastały kamieniem, a z czajnika wylatywał osad. Przyzwyczaiłem się do takiej postaci rzeczy. Nie wiedziałem jednak, że jakość wody może odbijać się na smaku jedzenia czy stanie skóry oraz włosów.